499709-2021 - ÄndringSverige-Nyköping: Motorfordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordon 2021
Referensnummer: KK21/485
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att tillgodose behovet av ett ramavtal avseende personbilar, minibussar samt transportfordon för succesiva avrop under avtalstiden.
Kommunen har för avsikt att teckna rangordnat ramavtal med tre (3) leverantörer. I de fall kommunen inte får in tillräckligt med kvalificerade anbud kommer kommunen att teckna ramavtal med färre än tre leverantörer.