499737-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Dynamiskt inköpssystem - Snöröjning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDynamiskt inköpssystem - Snöröjning
BeskrivningSyftet med DIS:et är att underlätta administrationen vid Beställarens anskaffning av snöröjningstjänster. Objektet omfattar åtagande att efter avrop säkerställa Beställarens behov av snöröjningstjänster genom att Leverantören antar rollen som totalentreprenör inom snöröjning och halkbekämpning. Inom ramen för DIS:et kommer kontrakt tilldelas avseende snöröjning och halkbekämpning inom Beställarens område. Beställaren uppskattar värdet av kommande uppdrag till ca 2 MSEK per år exkl. moms.
Intern identifierare24/13
Typ av förfarandeAnnat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste känneteckenDynamiskt inköpssystem
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000