Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI: Regarding software to process bathymetric (hydrografic) data in the Swedish Depth Database (DIS)
Referensnummer: 21-04097
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212326 Programvaruutvecklingstjänster för kartor
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI, Request for Information, regarding software to process bathymetric (hydrografic) data in the Swedish Depth Database (DIS).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48326000 Kartprogramvara, 48600000 Programvara för databas och operativsystem, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI: Regarding software to process bathymetric (hydrografic) data in the Swedish Depth Database (DIS).