499779-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Programkonsulttjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avropsförfrågan - IT-konsulttjänster 2016, Adda
Referensnummer: 21/0216
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72266000 Programkonsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Den upphandlande tjänsten omfattar support, utveckling och hostning av nsr.se, sökfunktion samt Matomo. Det innebär att tillsammans med NSR arbeta mot en ständig förbättring av nsr.se samt att säkerställa funktionalitet, tillgänglighet och utseende. NSR vill ha en proaktiv partner som arbetar nära NSR och bidrar med löpande stöd, support och rådgivning under avtalets löptid.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen