Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av hissar, rulltrappor och automatiska dörrar 2022
Referensnummer: T2021-00987
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50750000 Underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser huvudsakligen drift och underhåll samt inspektion, tillsyn och beredskap av hissar, rulltrappor och automatiska dörrar som förvaltas av Trafikkontoret enligt kontraktshandlingar och beställarens instruktioner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 24 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen