499807-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Medicinsk utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dialysmonitorer, portabel vattenrening, förbrukningsmaterial och monitoreringsprogram.
Referensnummer: UC-2017-407
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Helt eller delat anbud.
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är för att säkerställa att kompatibliteten mellan de olika system ska fungera på ett patientsäkert sätt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33180000 Funktionellt stöd, 33181000 Dialysapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen