499827-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Bildskärmar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala informationsskärmar.
Referensnummer: STK-2017-232
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30231300 Bildskärmar
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö stad söker en leverantör inom området Digital signage.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31523200 Permanenta informationsskyltar, 32270000 Digital överföringsutrustning, 34928472 Skyltar, 48000000 Programvara och informationssystem, 72261000 Stödtjänster för programvara, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Malmö stad söker en leverantör inom området Digital signange.