2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bevakning- och larmcentralstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Region Hallands samlade behov av Bevakning- och larmcentralstjänster i enlighet med upphandlingsdokumenten i sin helhet. Arbeten kan geografiskt bli förlagda inom hela Hallands län. Upphandlingen omfattar inte köp, hyra och/eller service av larmutrustning och säkerhetsteknik (undantaget personlarm och larmväska).
Intern identifierare: RS231156
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000