499884-2022 - ResultatSverige-Ludvika: Läggning av takplåt
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plåtarbeten
Referensnummer: GNU 2022/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45261213 Läggning av takplåt
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenadarbetena innefattar plåtarbeten och plåttaksarbeten vid tex. ombyggnader, underhåll och reparationer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område Falun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45261213 Läggning av takplåt, 50112111 Plåtskadereparationer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Takvolym 3 400 000 SEK
Område Avesta
Del nr: 2
Takvolym 1 000 000 SEK
Område Hedemora
Del nr: 3
Takvolym 2 500 000 SEK