2. Förfarande
Förfarande
Titel: Analystjänster
Beskrivning: Upphandling avser utförande och samordning av analyser avseende vatten, suspenderade ämnen i vatten, jord och mark, slam, aska, slagg, gips, slaggrus, deponigas, kompost, slurry, laktester på avfall/fast material och olja, som Sysav har behov av att genomföra samt som kan komma att bli aktuella på Sysavs anläggningar
Intern identifierare: 2023-063
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90400000 Avloppshantering, 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Allmän information och administrativa villkor