500033-2017 - ResultatSverige-Nora: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sand Grus Makadam.
Referensnummer: SBB2017-393
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av sand, grus, makadam, stenmjöl, med mera för Samhällsbyggnadsförbundet Bergslagens verksamhetsområde.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14200000 Sand och lera, 14212000 Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast, 14212410 Matjord, 14213000 Makadam, tjärmakadam och oljesand
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen