Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem för skolverksamhet
Referensnummer: KS 2021-291
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Laholms kommun injuder till att inkomma med ansökan om att lämna anbud i upphandling avseende verksamhetssystem till skolverksamhet.
I upphandlingsdokumenten framgår kommunens syfte och målsättning med upphandlingen.
Välkomna in med er ansökan!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48810000 Informationssystem, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen