Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
REMISS - Säkerhetstjänster till Region Halland
Referensnummer: DNRGS190108-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79713000 Vakttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland skickar härmed ut delar av underlaget för upphandling av Säkerhetstjänster på REMISS för att på så vis inhämta potentiella anbudsgivares synpunkter på de krav som ställs i underlaget samt uppbyggnad av prisfil.
Vi tar tacksamt emot era synpunkter på mail, dessa skall för att kunna tas i beaktan för vidare arbete inkommit till Region Halland senast 17.10.2019.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79710000 Säkerhetstjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering, 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen