Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Drift, service och underhåll av biokolsanläggning
Referensnummer: 21AV131
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenören kommer i detta uppdrag att ges totalt ansvar för drift, övervakning, reparation samt förebyggande underhåll och eventuell utveckling av beställarens biokolsanläggning inklusive anskaffning av förbrukningsvaror (ej flis) och ev reservdelar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen