Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Uppstallning sällskapsdjur
Referensnummer: D.nr: 280-42515-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77400000 Zoologiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Länsstyrelsens behov av tillfälliga hem för omhändertagna djur. Framförallt katt och hund men även övriga sällskapsdjur i mindre omfattning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbud kan lämnas för båda djurslagen eller endast för ett djurslag. 2.3 Alternativa
Del nr: 1 Katt
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98380000 Kenneltjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppstallning av framförallt katt och hund men även övriga sällskapsdjur i mindre omfattning.