500063-2018 - ResultatSverige-Umeå: Kollektivtrafik på väg
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samhällsbetalda transporter
Referensnummer: VLL 649-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60112000 Kollektivtrafik på väg
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar samhällsbetalda transporter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
BJURHOLM
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60112000 Kollektivtrafik på väg, 60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
DOROTEA
Del nr: 2
LYCKSELE
Del nr: 3
MALÅ
Del nr: 4
NORDMALING
Del nr: 5
NORSJÖ
Del nr: 6
ROBERTSFORS
Del nr: 7
SKELLEFTEÅ
Del nr: 8
SORSELE
Del nr: 9
STORUMAN
Del nr: 10
UMEÅ
Del nr: 11
VILHELMINA
Del nr: 12
VINDELN
Del nr: 13
VÄNNÄS
Del nr: 14
ÅSELE
Del nr: 15