50007-2022 - Konkurrensutsättning
See the notice on TED website
Sverige-Västerås: Socialvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Trumslagarbacken
Referensnummer
: ÄN 2021/01052-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Trumslagarbackens äldreboende, 36 lägenheter och ett tillagningskök.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms
: 172 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar
:
nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Målgruppen är äldre personer med omfattande behov av service, vård och omsorg.