Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sanering av skadedjur
Referensnummer: UH-2018-137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90920000 Sanering av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal gällande sanering av skadedjur för Sundsvalls kommun och dess bolag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pris för Sundsvalls Kommuns fastigheter
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90920000 Sanering av anläggningar, 90921000 Desinficering och utrotning, 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter, 90923000 Desinfestation av råttor, 90924000 Desinfektion med gas
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Pris för Blåberget och Korstaverken
Del nr: 2