500109-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Serviceresor 2020
Referensnummer: RJL 2018-825
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jönköpings län har behov av behov att upphandla serviceresor i Jönköpings län och dess närhet. Upphandlingen omfattar anslutningsresor, arbetsresor, ersättningstrafik för tåg/buss, färdtjänst, resor för dagverksamhet, närtrafik, sjukresor, skolskjuts och övrig anropsstyrd trafik.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Alla
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen