Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Byggkonstruktörer
Referensnummer: 2019/KSUH 0078
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45223200 Konstruktionsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetet avser konstruktionsuppdrag inom husbyggnation. Exempel på uppdrag som kan komma att avropas är uppdrag inom bl.a. bostäder, äldreboenden, kontors- och affärslokaler, skolor och/eller idrottshallar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej