Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hovslagartjänster polisrytteriet region Väst & Syd
Referensnummer: 965-A251.836/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03322300 Hästar
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndighetens genomför en upphandling av hovslagartjänster för polisrytteriet i region väst och syd. Ramavtal kommer att tecknas med en leverantör för respektive region.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Väst
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03322300 Hästar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hovslagartjänster till region väst och till region syd