500115-2019 - ResultatSverige-Karlstad: Finansiell revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster Karlstads kommun
Referensnummer: 0346-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212100 Finansiell revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Revisionstjänster Karlstads kommun för successiva beställningar och omfattar:
1) Sakkunniga biträden
2) Sakkunnigt biträde till lekmannarevisorer.
3) Auktoriserade revisorer enligt Aktiebolagslagen
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79212100 Finansiell revision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision, 79212500 Tjänster i samband med räkenskapsgranskning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen