500124-2019 - ResultatSverige-Malmö: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård 2019 GRF område C
Referensnummer: GRF-2019-8932
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar daglig städning och golvunderhåll med återkommande kvalitetskontroller enligt "SS 627801 Städkvalitet - System för fastställande och bedömning av städkvalitet" (nedan INSTA800), golvvård samt fönsterputsning.
Dessa tjänster efterfrågas till 5 objekt och ca 11 700 kvm städyta:
Psykologteam Väster
Segeparks SU grupp
Värner Rydénskolan
Yrket 1 (Gamla Lilla skolan)
Äppelvillan
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911300 Fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen