500150-2017 - ResultatSverige-Göteborg: Gymnastikmattor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Träningsutrustning.
Referensnummer: 0177/17UH-2016-45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37421000 Gymnastikmattor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser träningsutrustning samt service och reparation till Räddningstjänsten Storgöteborg. Upphandlingen är uppdelad i fem (5) kategorier. Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på en eller flera kategorier.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kategori A: Styrkemaskiner.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37421000 Gymnastikmattor, 37442100 Hantlar, 37442200 Skivstänger, 37442300 Muskelträningsmaskiner för under- och överkroppen, 37442400 Ställ eller rack för vikter, 37442500 Träningsvikter, 37441300 Träningscyklar, 37441400 Roddmaskiner, 37441900 Crosstrainer-maskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kategori B: Konditionsmaskiner.
Del nr: 2
Kategori C: Testlöparband.
Del nr: 3
Kategori D: Skivstänger, vikter och hantlar med tillbehör.
Del nr: 4
Kategori E: Pilatesbollar, medicinbollar, mattor, träningsband,
Del nr: 5