Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkarkonsulter till jourcentraler Närhälsan
Referensnummer: RS 2018-01094
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79625000 Förmedling av läkare
II.1.4.
Kort beskrivning
Läkarkonsulter till jourcentraler Närhälsan.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79624000 Förmedling av vårdpersonal, 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85121100 Tjänster utförda av allmänpraktiserande läkare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen