Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trafikavstängning; material och tjänster
Referensnummer: 20/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63712000 Kringtjänster för vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal gällande trafikavstängningar. Inom området avses både material och tjänster.
Leverantör som vill komma ifråga för att lämna anbud måste kunna erbjuda nedanstående tjänster i hela Sverige.
Uthyrning av produkter
TA-plan
Tillstånd
Anbud får även avse (ej krav): försäljning av produkter exempelvis skyltar, gångbroar och körplåtar men även tjänster som TMA, Tjältining, Utbildning samt Flaggvakt och lots.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej