2. Förfarande
Förfarande
Titel: Samverkansentreprenad Skvadronen/Artilleristen
Beskrivning: Kv. Skvadronen 9 ligger centralt i Rissne vid korsningen mellan Artillerigatan och Skvadronsbacken. Inom fastigheten planeras ett mobilitetshus och en byggnad för sopsug.
Intern identifierare: FV-24/0032
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45213000 Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport
Ytterligare klassificering (cpv): 45213300 Byggnader för transport, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000