500281-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Sundsvall: Datorrelaterad utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elektronikprodukter
Referensnummer: UH-2022-48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30230000 Datorrelaterad utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvalls kommunkoncern har behov av ramavtal som omfattar ett brett sortiment av Elektronikprodukter och tillbehör inom områdena Användarnära IT produkter samt Spelkonsoler och Smart TV. Upphandlingen är uppdelad i två delområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Användarnära IT produkter
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30230000 Datorrelaterad utrustning, 32324000 TV-apparater, 48910000 Datorspel, barnvänliga titlar och skärmsläckare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal 2+1+1år
Spelutrustning och Smart TV
Del nr: 2