500336-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Ystad: Elmateriel
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El och Fibermateriel samt Beredskapslager Elmateriel
Referensnummer: 18/119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31681410 Elmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Elmaterial och beredskapslager Elmaterial för elnät.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31300000 Isolerad metalltråd och kabel, 31343000 Kabelskarvar, isolerade, 31440000 Batterier, 31651000 Eltejp, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681000 Eltillbehör, 31681400 Elkomponenter, 32560000 Fiberoptiska material, 44320000 Kabel och tillhörande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen