500443-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elrevisionsbesiktning.
Referensnummer: 17/115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser att teckna ramavtal för avrop av besiktningsmän för utförande av elrevisionsbesiktning.
Uppdraget består av att genomföra revisionsbesiktningar av befintliga fastigheters elanläggning.
AUA. 21 Översiktlig information om objektet.
Jönköpings kommun, bolag och övriga deltagande myndigheter (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende elrevisionsbesiktningsmän.
Planerad avtalsstart är 2018-04-01 .
AUA. 22 Objektets läge.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314100 Tjänster på elområdet, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen