500544-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster – Förvaltning, support och utveckling av kommunens webbplatser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörvaltning, support och utveckling av kommunens webbplatser
BeskrivningUpphandling som ämnar resultera i ramavtal för successiva avrop av förvaltning och utveckling av interna och externa webbplatser i Östhammars kommun.
Intern identifierareKS-2024-58
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelIT-leverantör för förvaltning av intern och extern webbplats
BeskrivningÖsthammars kommun bjuder härmed in leverantörer till upphandling avseende teknisk support för externa och interna webbplatser samt löpande vidareutveckling och nyutveckling.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 1 - Optimizely
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde 2 - Wordpress