Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: KFKS 2020/1003
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Revisionstjänster av kommunen och dess bolag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 750 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision, 79212200 Internrevision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser revisionstjänster till Nacka kommun och dess bolag.