500729-2021 - ÄndringSverige-Göteborg: Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besöksräknare och plattform som tjänst
Referensnummer: 0663/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av besöksräknare med plattform som en tjänst för Kulturförvaltningen i Göteborgs räkning. I leveransen ingår även drift, underhåll, uppdatering, utveckling och användarsupport. Leverantören ska tillhandahålla samtliga tillhörande installationer, komponenter och licenser som krävs för att Kulturförvaltningen i Göteborg ska ha fullständig tillgång till systemet i enlighet med upphandlingsdokumentet.