50081-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Lv 842 Förbi Tenhult
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lv 842 Förbi Tenhult
Beskrivning: Upphandling av lokaliseringsutredning Lv 842 förbi Tenhult. Åtgärden syftar till att få bort den tunga trafiken genom Tenhult och därigenom förbättra framkomligheten samt trafiksäkerheten och miljön i tätorten.
Intern identifierare: KOM-411509
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311100 Stödtjänster för väg- och vattenbyggnad
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Lv 842 Förbi Tenhult