500816-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Brandbekämpningsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandskydd, SLL741
Referensnummer: FSN 2021-0447
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35111000 Brandbekämpningsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende (1) Brandskyddsutrustning samt (2) Brandskyddsutbildning för Region Stockholms förvaltningar och bolag. Anbud kan lämnas på ett delområde eller båda.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35111300 Brandsläckare, 44480000 Diverse brandskyddsutrustning, 75251110 Brandskyddstjänster, 80330000 Säkerhetsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen