500836-2018 - PlaneringSverige-Vänersborg: Byggnadsanläggning
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter - Information om kommande entreprenadupphandling Östra Sjukhuset
Referensnummer: FAST
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ny intensivvårdsavdelning inkl. tryckkammare
Sahlgrenska Universitetssjukhuset, Östra Sjukhuset hus 4234 CK
Se bifogat dokument
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33157500 Tryckkammare, 45215140 Byggnation av sjukhusinrättningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Byggentreprenad