500845-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Kungsbacka: Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Larmservice - Installation och service av brandlarm, inbrottslarm, passersystem och CCTV
Referensnummer: 21/105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungsbacka kommun bjuder härmed in till att lämna anbud avseende installation och service av brand- och inbrottslarm/passersystem, kameraövervakning samt tillkommande material exempelvis överfallslarm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31625000 Inbrotts- och brandlarm, 31625200 Brandlarmssystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 45343000 Installation av brandskydd, 45343200 Installation av brandbekämpningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen