Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mindre anläggningsarbeten i Höganäs kommun
Referensnummer: KS/2018/xxx
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Höganäs kommuns alla förvaltningar och Höganäs Energi AB inbjuder er härmed att lämna anbud på ramavtal mindre anläggningsarbeten på allmän platsmark i Höganäs.
Övrigt enligt Anbudsinbjudan och Administrativa föreskrifter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112400 Grävning, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen