500861-2024 - Resultat
Sverige – Vägtrafikledningsutrustning – Trafiksignalsartiklar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTrafiksignalsartiklar
BeskrivningUpphandlingen avser leverans av flertalet olika trafiksignalsartiklar samt vid enstaka tillfällen även installationstjänst av nämnda artiklar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34923000 Vägtrafikledningsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelTrafiksignalartiklar
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95800:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34996100 Trafikljus