Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratorietjänster - Hälsingland
Referensnummer: 13653
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71900000 Laboratorietjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser det samlade behovet av mikrobiologiska och kemiska analyser av bland annat dricksvatten, badvatten, ytvatten, deponi, grundvatten, avloppsvatten, slam för hälsingekommuner och bolag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71900000 Laboratorietjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2