501001-2017 - ResultatSverige-Nyköping: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städ 4.5.
Referensnummer: KK17/693
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser fullständigt ansvar för regelmässig städning, periodisk städning och extratjänster enligt bilagda Prestations- och kvalitetskrav, samt Lokalspecifikationer.
Entreprenören ansvarar för tillhandahållandet av samtliga redskap, maskiner, kemikalier med mera för utförandet av städningen.
Entreprenörens roll, förutom utförarens, är att vara beställarens rådgivare och samarbetspartner i allt som har betydelse för behovet av städning och rengöring i fastigheterna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Enrreprenörens roll, förutom utförarens, är att vara beställarens rådgivare och samarbetspartner i allt som har betydelse för behovet av städning och rengöring i fastigheterna.