501005-2017 - ResultatSverige-Uppsala: Underhåll av telekommunikationsinfrastruktur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service, underhåll, utökningar, uppgradering av televäxel.
Referensnummer: UH-2017/61
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50332000 Underhåll av telekommunikationsinfrastruktur
II.1.4.
Kort beskrivning
Service, underhåll, utökningar och uppgradering av televäxel vid Uppsala Universitet. Telefonisystemet vid Uppsala Universitets består av en Mitel MX-One 5.0 SP5 med tillhörande stödsystemen Aastra Contact Management 8.2, Solidus eCare 8.3 samt Companion 2012.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50332000 Underhåll av telekommunikationsinfrastruktur, 50334000 Reparation och underhåll av trådtelefoni- och trådtelegrafiutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen