501033-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Ombyggnadsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tillgänglighetsarbeten
Referensnummer: 2016-00730
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för utförande av tillgänglighetsarbeten.
SISAB har för avsikt att upphandla 3 entreprenörer för arbeten inom detta ramavtal.
Upphandlingen genomförs genom förhandlat förfarande.