Huvudsaklig CPV-kod 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nu bjuder vi in leverantörer att komma med en ansökan om deltagande i en konkurrenspräglad dialog, med avsikt att upphandla ramavtal för en komplett SaaS-plattform inklusive viss support inom fordonsladdning. Beställarens mål är en teknisk plattform med möjlighet att på egen hand driva operatörsrollen Charge Point Operator (CPO) och rollen e-Mobility Service Provider (eMSP).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48510000 Programvara för kommunikation, 48810000 Informationssystem, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen