501160-2022 - PlaneringSverige-Enköping: Konsulttjänster inom VA
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Ramavtal konsult projektering gator, VA och landskap
Referensnummer: TF2022/120
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321300 Konsulttjänster inom VA
II.1.4.
Kort beskrivning
Enköpings kommun genomför RFI (Request for information). Enköpings kommun ska göra en upphandling gällande ramavtal konsult projektering gator, VA och landskap.  Leverantörer inbjuds härmed att lämna svar, i enlighet med förutsättningar angivna i detta dokument.
Syftet med RFI
Enköpings kommun ska göra en upphandling gällande ramavtal konsult projektering gator, VA och landskap.
Vi behöver veta de normala timpriser för respektive roll som är tänkt ska vara med i avtalet för att kunna utforma en bra utvärderingsmodell.
Vänligen se Timprisformuläret som ni kan fylla i.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71420000 Landskapsarkitektur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI