Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal bussar Hudiksvalls kommun
Referensnummer: 7335
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34121000 Bussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg upphandlar på uppdrag av Hudiksvalls kommun ramavtal bussar med 22, 25 och 28 platser och handikappanpassade bussar med 8 och 19 platser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34121000 Bussar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen