Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Patientkallelsesystem
Referensnummer: K 2022-2855
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsinbjudan
Karolinska Universitetssjukhuset inbjuder härmed till anbudsgivning för upphandling av ram- och service och supportavtal gällande angiven funktion och användningsområde.
Karolinska Universitetssjukhuset söker genom upphandling efter de mest kvalificerade Leverantörerna inom detta område. En mycket viktig framgångsfaktor för verksamheten är att antagna Leverantörer kan upprätthålla ett långsiktigt och nära samarbete med fokus på största möjliga patientnytta.
Antagen Leverantör kommer att vara en mycket viktig partner med ett nära samarbete i Karolinska Universitetssjukhusets vårdflöde inom upphandlat område.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33195000 Patientövervakningssystem, 35121700 Larmsystem, 48180000 Medicinsk programvara, 51410000 Installation av medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen