501210-2023 - ÄndringSverige-Visby: Eldistribution och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhållsbesiktning av elledningsnät 2024-2025
Referensnummer: 23/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Gotlands Elnät AB står inför behov att upphandla tjänster för underhållsbesiktning av elledningsnätet som skall utföras under perioden 20240101–20251231 med option på ytterligare ett (1) + ett (1)år.
Detaljerade uppgifter om omfattningen beskrivs i Steg 2 av upphandlingen.