501229-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programmeringstjänster – Materialförsörjning och programmering för trafikanläggningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMaterialförsörjning och programmering för trafikanläggningar
BeskrivningGävle kommun upphandlar materialinköp samt programmering av trafiksignalsanläggningar och trafikanordningssystem när dessa ska repareras, bytas ut, byggas om eller nyanläggas. Ev frågor kommer att besvaras under v.32 pga semestertider.
Intern identifierare16372
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72243000 Programmeringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 34923000 Vägtrafikledningsutrustning, 34962000 Trafikreglerutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningGävle kommun upphandlar materialinköp samt programmering av trafiksignalsanläggningar och trafikanordningssystem när dessa ska repareras, bytas ut, byggas om eller nyanläggas.
Intern identifierareMaterialförsörjning och programmering för trafikanläggningar