Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter inom lokalförsörjning
Referensnummer: 2 STO-2022/1730
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70110000 Exploatering av fastigheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Specialpedagogiska skolmyndigheten, SPSM, är i behov av konsulter till lokalförsörjningen dels för att utveckla myndighetens lokalförsörjningsfunktion dels för att avlasta olika kompetenser inom lokalförsörjningsområdet. Vi avser att teckna ett ramavtal med en leverantör som kan försäkra myndigheten en stabil och professionell leverans av efterfrågade tjänster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70330000 Fastighetsförvaltning på arvodes- eller kontraktsbasis, 70332000 Tjänster avseende fast egendom som inte används för bostadsändamål, 75123000 Fastighetsförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen